Kieliszki

Zainspiruj się pełnymi, pięknymi liniami kieliszków do wina, szampana, wódki, koniaku czy wody. Skompletuj swój własny zestaw szklanek do drinków, whisky i piwa. Oferujemy kolekcje szkła najlepszych polskich producentów, takich jak Krosno Glass czy HSG Wrześniak. Polecamy także klasyczną, a jednocześnie elegancką linię kieliszków Beretti.

Kieliszki 

Podkategorie

 • Kieliszki do wódki

  Kieliszki do wódki mają różne kształty. Od zupełnie prostych, poprzez te w kształcie X, aż do tych eleganckich na stopce. Mogą być zupełnie gładkie, lecz zazwyczaj są zdobione kalkami czy pozłacane. Kieliszki do wódki często są jednym z elementów całych serii kieliszków (wino, szampan, koniak, woda).

 • Kieliszki do szampana

  Kieliszki do szampana pojawiają się na stole w ważnych dla nas momentach, uświetniają chwilę wznoszenia toastu. Są nieodzowne na każdą uroczytsość: rocznicę, rodziny czy na Sylwestra. Kieliszki do szampana zazwyczaj są wysokie i smukłe. Różnią się ze względu na technologię wytworzenia (robota ręczna  tzw. Handmade lub automat), wysokość stopki, fason i wykończenie (gładkie lub zdobione).

 • Kieliszki do likieru

  Kieliszki do likierów są niewielkie, zazwyczaj wyższe od tych do wódki, mają wydłużone stopki i posiadają rozchyloną czarkę w kształcie odwróconego stożka lub tulipana. Występują też czarki baryłkowate. Kiliszki te są tak wyprofilowane, aby delektować się pysznymi likierami i domowymi nalewkami, maczając w nich usta, co pogłębia doznania smakowe.

 • Kieliszki do wina...

  Kieliszki do wina czerwonego są nieodzowne w każdym domu. Różnią się one między sobą technologią wytworzenia (robota ręczna  tzw. handmade lub automat), kształtem czarki, wysokością stopki, fasonem, wykończeniem (gładkie lub zdobione) oraz pojemnością. Kieliszki do czerwonego wina mają zwykle dość dużą czarkę, by umożliwić stykanie się jak największej powierzchni wina z powietrzem, co wydobywa aromat i smak alkoholu.

 • Kieliszki do białego wina

  Białe wino to jeden z najpopularniejszych alkoholi  uświetniamy nim wszelkie uroczystości, takie jak rocznice, urodziny czy spotkania z bliskimi. Kieliszki do białego wina powinny więc stanowić element wyposażenia każdego domu. Różnica między kieliszkami do wina białego i czerwonego polega głównie na wielkości kieliszki do wina białego mają mniejsza czaszę, ponieważ nie potrzebują stykać się z powietrzem tak dużą powierzchnią jak wino czerwone.

 • Kieliszki do wody

  Woda może być podawana nie tylko w szklankach, ale też w kieliszkach. Kieliszki do wody, tzw. goblety, wyróżniają się wielkością  ich pojemność wynosi nawet około 440480 ml. Kieliszki te różnią się między sobą w zależności od producentów technologią wytworzenia (robota ręczna  tzw. handmade lub automat), fasonem, wykończeniem (gładkie lub zdobione) oraz pojemnością.

 • Kieliszki do martini

  Kieliszki do martini pojawiają się na stole w czasie wszelkich imprez i uroczystości. Są nieodzowne do degustacji słynnego drinku z ginu i wytrawnego wermutu. Kieliszek do martini charakteryzuje się cienką nóżką i czarką w kształcie rozchylonego stożka. Kieliszki te różnią się ze względu na technologię wytworzenia (robota ręczna tzw. handmade lub automat) i wykończenie (gładkie lub zdobione).

 • Kieliszki do koniaku

  Kieliszki do koniaku i brandy mają specyficzny kształt  niską stopkę i szeroką czarkę zwężającą się ku górze. Alkohol powinien być nalany do poziomu najszerszego miejsca w czarce kieliszka. Trzymając czarkę od dołu w otwartej dłoni, podgrzewamy koniak, wydobywając z niego bukiet aromatu.

 • Kieliszki do drinków

  Kieliszki do drinków, czyli szkło barmańskie, to bardzo zróżnicowana wewnętrznie grupa - kieliszki różnią się kształtem, grubością i rodzajem szkła. Krosno Glass, jeden z wiodących producentów szklanych naczyń, przygotowało linię szkła Drinki Świata. Obejmuje ona 10 rodzajów kieliszków przeznaczonych do różnych koktajli alkoholowych i drinków, np.: Cosmopolitan, Kir Royale, Margarita, Pina Colada, Cuba Libre, Mojito, Krwawa Mary, Caipirinha, White Russian, Wściekły Pies.

 • Komplety do napojów

  Bardzo praktycznym rozwiązaniem na każdą uroczystość czy imprezy są komplety do napojów. Komplet taki zawiera zazwyczaj dzbanek lub karafkę oraz 6 wysokich szklanek. Komplety do napojów przeznaczone są do wszelkich zimnych napojów, drinków itp. Oferujemy je w wersji szkła gładkiego lub zdobionego. Zazwyczaj pakowane są w ładne kolorowe pudełka prezentowe.