Do kawy i herbaty

Oferujemy Państwu piękną porcelanę do kawy i herbaty od czołowych polskich producentów jak: Lubiana, Ćmielów - Chodzież, Karolina czy Krzysztof. W naszym sklepie znajdziecie serwisy kawowe na 6 i 12 osób, komplety filiżanek ze spodkami, kubki, mleczniki, cukiernice, czajniki, imbryki itp. Wszystko w wielu fasonach i zdobieniach.

Do kawy i herbaty 

Podkategorie

 • Dzbanki do herbaty

  Dzbanki do herbaty mogą być jednocześnie zaparzaczami – służą do zaparzania herbat liściastych, opcjonalnie ziół. Pojemność czajników zaparzaczy waha się od 0,6 do 1,5 l. Posiadają dekielek i metalowe sitko jako seperator liści. Mają różne fasony, dla gastronomii najlepsze są białe gładkie, a te do domów – zdobione kalką, złotem lub reliefem. Długo utrzymują ciepło.

 • Czajniki porcelanowe

  Czajniki są niższe od imbryków i służą raczej do parzenia kawy niż herbaty. Czajniki porcelanowe szybko się nagrzewają i dłużej utrzymują ciepło. Pojemność waha się od 0,8 do 1,5 l. Czajniki mają różne fasony. Posiadają dekielek. Dla gastronomii najlepsze są białe gładkie, a te, które goszczą na naszych stołach, mogą być zdobione kalką, złotem lub reliefem.

 • Imbryki

  Imbryki są wyższe od czajników i służą raczej do parzenia herbaty niż kawy. Imbryki porcelanowe pozwalają cieszyć się świeżym smakiem herbaty, bez obawy o posmak wcześniej przyrządzonych w naczyniu napojów. Imbryki do herbaty mają różne fasony. Dla gastronomii najlepsze są białe gładkie, zaś te, które goszczą na naszych stołach, mogą być zdobione kalką, złotem lub reliefem.

 • Kubki z zaparzaczem

  Kubki z zaparzaczem służą do parzenia herbat liściastych, opcjonalnie ziół. Pojemność kubków zaparzaczy to średnio 0,3 l. Posiadają pokrywkę i metalowe, porcelanowe lub porcelitowe sitko jako seperator liści. Kubki zaparzacze występują w wersji białej i gładkiej, mogą być także zdobione kalką, złotem lub reliefem. Długo utrzymują ciepło. Kubki do herbaty z zaparzaczem to doskonały pomysł na prezent!

 • Kubki porcelanowe

  Każdy z nas powinien mieć swój ulubiony kubek w domu czy w pracy. W naszej ofercie polecamy bogaty wybór kubków krajowych i z importu, z porcelany, porcelitu czy kamionki. Standardowo kubki mają 0,3 l, lecz ich pojemność może wahać się od 0,2 (dla dzieci) do 0,7 l. Kubki są zdobione na wszelkie rodzaje: ręcznie malowane, z nadrukiem, kalką, złoceniem lub reliefem, polecamy także kubki porcelanowe białe.

 • Filiżanki porcelanowe

  Kawa lub herbata pita z porcelanowej filiżanki smakuje lepiej. Porcelanowe filiżanki do herbaty są większe i mają około 250300 ml, natomiast te do kawy mają ok. 200220 ml. Filiżanki mogą być wytworzone z porcelany, porcelitu lub z kamionki. Mają różne fasony. Do gastronomii polecane są gładkie białe, natomiast stoły w domach zdobią te z kalką, złotem lub reliefem.

 • Spodki porcelanowe

  Spodki porcelanowe posiadają zagłębienie trzymające filiżankę na miejscu. Ich średnica standardowo to 1415 cm. Wykonane są z porcelany, porcelitu lub kamionki. Mogą być gładkie białe, przeznaczone głównie do gastronomii, lub zdobione kalką, złotem lub reliefem.

 • Filiżanki ze spodkiem

  Komplety filiżanek i spodków to gotowe zestawy na 2 lub 6 osób. Czasami występują w wersji dla 1 osoby. Świetne na prezent! Zazwyczaj ładnie pakowane. Wykonane z porcelany, porcelitu lub kamionki. Komplety filiżanek ze spodkami są zdobione kalką, złotem lub reliefem.

 • Mleczniki

  Porcelanowe mleczniki inaczej zwane są dzbankami czy dzbanuszkami na mleko. Ich pojemność waha się pomiędzy 0,15 l a 0,3 l. Wykonane są z porcelany, porcelitu lub kamionki. Porcelanowe mleczniki gastronomiczne są gładkie i białe natomiast te przeznaczone do serwisów domowych są zdobione klaką, złotem lub reliefem.

 • Cukiernice

  Cukiernice dopełniają całości zastawy kawowo-herbacianej na naszym stole. W wersji zdobionej mogą być z kalką, złotem lub reliefem, a te gastronomiczne białe i gładkie. Oferujemy cukiernice szklane, porcelanowe, wykonane z porcelitu czy kamionki, różniące się grubością i ciężkością. Zazwyczaj występują w komplecie z pokrywką.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów