Katalog

Kawa i herbata

Herbatę czy kawę serwujemy na nasze stoły codziennie, dlatego ważne jest, aby podana była w funkcjonalnych filiżankach czy szklankach, np. ze szkła żaroodpornego. Całości dopełnią estetyczne dzbanki lub dzbanki z opcją zaparzania, bezbarwne cukiernice, kubki oraz spodki do filiżanek i szklanek. Polecamy szczególnie produkty marek Wołomin oraz Krosno Glass, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. 

Kawa i herbata 

Podkategorie

 • Kubki

  Kubki szklane cieszą się ogromną popularnością na równi z kubkami porcelanowymi. Modne stają się kubki z podwójnego szkła żaroodpornego. Kubki szklane występują w wersji zupełnie gładkiej jak i zdobionej. Zdobione mogą być poprzez wypalenie kalki ozdobnej, grawerowanie, piaskowanie, pozłocenie czy wykonanie logo firmy. W naszej ofercie posiadamy zarówno kubki gładkie, jak i z nadrukiem  np. z imionami. Oferujemy także wersje sezonowe, np. kubki świąteczne.

 • Szklanki

  Szklanki zwykłe przeznaczone są do serwowania gorących napojów, takich jak kawa czy herbata. Oferujemy je w wersji prostej i skośnej, posiadamy także w swoim asortymencie szklanki z uchem. Szklanki skośne pasują do większości uchwytów do szklanek. Szklanki zwykłe mogą być zdobione kalką, złocone złotą spiralą lub złotym paskiem. Pojemność szklanek zwykłych to 250 ml.

 • Szklanki do latte

  Caffe latte staje się w naszym kraju w ostatnich latach coraz popularniejsza – dla wielu amatorów kawy jest oryginalna alternatywą dla espresso czy zwykłej kawy z mlekiem. Ten trzywarstwowy napój charakteryzuje się niezwykłą delikatnością dzięki obecności piany mlecznej oraz dużej ilości mleka. Szklanki do latte spośród innych szklanek wyróżniają się specyficznym kształtem – są wysokie i smukłe, często mają też charakterystyczne szerokie ucho. U nas znajdziesz szklanki do latte, dzięki którym picie kawy będzie jeszcze większą przyjemnością!

 • Szklanki żaroodporne

  Szklanki żaroodporne wykonane są ze szkła cienkościennego, dzięki czemu są bardzo eleganckie i delikatne. Wytrzymują temperaturę od -40 do 500°C, można je więc umieszczać w lodówce i zamrażarce, jak i w piekarniku czy kuchence mikrofalowej. W naszej ofercie znajdują się szklanki żaroodporne z uszkiem i w różnych kształtach: stożka, baryłki czy tulipana.

 • Filiżanki żaroodporne

  Filiżanki żaroodporne wykonane są z cienkiego szkła, co daje efekt delikatności. Wytrzymują w temperaturze od 40 do 500°C, więc można je umieszczać nie tylko w piekarniku czy kuchence mikrofalowej, ale także w zamrażarce. Oferujemy filiżanki żaroodporne z uszkiem i w różnych kształtach: tulipana lub klasycznej filiżanki.

 • Zaparzacze

  Dzbanki szklane są podstawowym naczyniem w naszych kuchniach. Bardzo dużą część szklanych dzbanków stanowią te wykonane ze szkła żaroodpornego, w których serwować możemy gorące napoje. Oferujemy zarówno zaparzacze do herbaty, jak i do kawy  wiele z nich nadaje się do obu tych napojów jednocześnie. Niektóre modele zaś wzbogacone są sitkiem pełniącym funkcję zaparzacza do herbat liściastych lub seperatora do fusów od kawy.

 • Spodki

  Spodek szklany jest funkcjonalnym dodatkiem do szklanek. To na nim można wesprzeć łyżeczkę do herbaty czy kawy. Chroni tez obrus przed poplamieniem. Proponujemy spodki w trzech podstawowych fasonach: zwykłe gładkie okrągłe, w kształcie kwiatka lub ozdobione złotym paskiem.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów